Maketa Decolen
TV reklama Decolen

Starostlivosť o prsia

Aby boli Vaše prsia krásne a zdravé, je potrebné sa o ne dobre starať. Existuje niekoľko dôležitých zásad, ktoré je vhodné dodržiavať.

Zásady správnej starostlivosti o prsia:

Noste správnu veľkosť podprsenky

Vyhýbajte sa fajčeniu

Posilňujte prsné svaly

Svaly pŕs s postupom času ochabnú a pokiaľ pravidelne necvičíte alebo nevykonávate iný pravidelný pohyb, pri ktorých by ste prsné svaly zaťažovali, vaše poprsie začne postupne ovísať.

Cvičenie pre spevnenie poprsia:

  1. Určite najznámejším cvikom na spevnenie poprsia je spojiť ruky v úrovni pŕs dlaňami k sebe a na desať sekúnd ich tlačiť proti sebe. Opakujte aspoň 5-krát.
  2. Postavte sa oproti stene, rozpažte ruky na šírku ramien, oprite sa o stenu a urobte jeden krok dozadu. Potom sa telom priblížte ku stene a zase sa vzpierajte naspäť. V podstate ide o akési kliky v stoji. Opakujte 15-krát. Po dvoch týždňoch môžete prejsť na klasické „dámske kliky“ (s pokrčenými kolenami), časom aj na klasické kliky.
  3. Opäť sa postavte ku stene, pritlačte sa k nej celým telom. Zatnite prsné svaly a robte pohyby, ako by ste plávali „prsia“. Urobte aspoň 50 pomalých temp.
  4. Postavte sa, ohnite ruky v lakťoch a majte ich pripažené. Potom ruky ťahajte za chrbát. Pohyb musí byť pomalý. Opakujte 3-krát po desať sérií.

Nanášajte na prsia pravidelne krém

Pokožka celého tela potrebuje hydratáciu, v miestach, kde pôsobí gravitácia o to viac. Obzvlášť pokiaľ máte väčšie prsia, pokožka sa ich váhou napína a potrebuje dôkladne premastiť, aby nestratila svoju elasticitu. To isté platí pre obdobie tehotenstva. Prsia rastú, nalievajú sa materským mliekom a pokiaľ nie sú dostatočné a hlavne pravidelne krémované, môžu vzniknúť drobné prasklinky takzvané strie. Nie je pritom vôbec nutné investovať do drahej kozmetiky. V dnešnej dobre existujú špičkové krémy, ktoré vám spevnia a vypnú pokožku pŕs, avšak veľkú službu vám preukáže aj panenský olivový olej.

Chodievajte na kontrolu pŕs

Aspoň jeden krát mesačne si urobte samovyšetrenie pŕs. Zdvihnite jednu ruku a druhou rukou natiahnutý prsník prehmatajte, od malých kruhov po najmenšie – až skončíte pri bradavke. Nezabudnite ani na oblasť v podpazuší. Zaznamenala ste zmeny ako napríklad hrčku, tvorenie jamiek, bolesť v bradavkách alebo zväčšenie poprsia? Navštívte radšej lekára. Pokiaľ máte viac ako 35 rokov, mali by ste taktiež zájsť na mamografiu. Ide o rýchle a nenáročné vyšetrenie, ktoré dokáže včas odhaliť aj milimetrový nádor a vďaka tomu umožňuje včasne diagnostikovanie a úspešnú liečbu rakoviny. Nie každá hrčka je ale nádor, môže ísť iba o zhluk tukových buniek alebo cystu – v každom prípade sa oplatí navštíviť odborníka.

Užívajte Decolen Forte

Decolen Forte sa stará nielen o krásu, ale tiež o zdravie pŕs.Prípravok Decolen forte je na trhu uvedené ako výživový doplnok.
© 2018 Tieto stránky spravuje a za ich obsah zodpovedá spoločnosť SWISS PHARMACEUTICAL INVESTMENT